Lucie Suchá Groverová

vizitka

 

Jsem především člověk. Člověk, kterého velmi baví život. Dnes a denně jsem fascinovaná tím, co mohu prožívat, poznávat…z mnoha úhlů pohledu. Mám dar umět stále vnímat svět “očima nadšeného dítěte” a zároveň stát pevně nohama na zemi. Od mala jsem ráda psala pohádky, básně…Radost z psaní, ale i možnost zabývat se právě těmi různými úhly pohledu na život je to, co mne spojuje s Pravým domácím časopisem, jehož jsem součástí. V současné době jsem autorkou tří knih: Aby porod nebolel, Aby život nebolel a Bosonahé příběhy. Společně s mužem a našimi pěti potomky spravujeme rodinné vydavatelství KOŘENY. V ČR jsem tzv. průkopnicí prenatální komunikace prostřednictvím intuitivní kresby, která je velice účinnou technikou k práci s pocity, pochopení sebe samého, napojení se na dítě a spol. Kresbu, ale i mnohé další, předávám ženám na workshopech zaměřených na přípravu k porodu. Kromě práce spojené s obdobím těhotensvtí se věnuji i dalším přechodovým obdobím života na setkáních určených ženám i mužům. Jednou z mnoha srdečních záležitostí je pro mne designování skla cínem. Také mě ohromně baví recyklovat staré, nebo rozbité věci, které by se daly klidně vyhodit, a vytvářet z nich nové. Miluji vše, co má svůj jedinečný příběh.

prenatální komunikace prostřednictvím intuitivní kresby, básnířka, designerka, provázím individuální konzultace v domě osobního rozvoje (Maitrea )

Kontakt:


www.sweb.cz/luciegroverova/materstvi.html

Nakladatelství Kořeny

Luciegroverova@gmail.com

Skype: lucie.s.groverova


Aby porod nebolel

Propagujte i svojí stránku

 

 

Vstupní brána do života nás všech je porod. To, jakým zpùsobem pøicházíme na svět, ovlivňuje život náš jako jedince, společnost, naši planetu...... Současnou strukturu porodního procesu je potřeba změnit a z dramatu učinit opět slavnost zrození a umění porodit. Jsem kromě jiného i maminka a přivedla jsem na svět pět dětí. První se narodilo za přítomnosti PA v tehdejším Centru aktivního porodu, ostatní čtyři doma bez jakékoli asistence.

Porody posledních tří dětí jsem celé prozpívala až do okamžiku, kdy mi vklouzly do rukou.

Jsem přesvědčena, že je-li těhotenství a porod správně pochopeno a prožito po všech stránkách, tak jak nám bylo od přírody dáno, je samotný akt rození BEZBOLESTNÝ PROCES.
Šířím proto informaci, že zdravý porod nebolí, předávám svoji vlastní zkušenost a jsem sama vděčným žákem ŽIVOTA.
Jsem autorkou knihy ABY POROD NEBOLEL- Podporuji respekt k ženským hodnotám a způsobům uvažování jež v sobì obnáší větší důraz na vztahy a vazby
-Podporuji poznání vycházející z prožitku a zkušenosti namísto teorií
-Podporuji vnímání širšího celku a komplexnosti života
- Nesouhlasím s povinným očkováním v naší republice.Aktivně jsem se podílela na činnosti občanského sdružení Rozalio(rodiče za lepší informovanost v otázkách očkování) www.rozalio.cz/

- Nesouhlasím s nadbytečnou mužskou intervencí v oblasti gynekologie a porodnictví, neboť silně ovlivňuje charakter celého těhotenství i porodního procesu.

- Naše děti jsou vzdělávány formou domácího vzdělávání. Nejstarší syn absolvoval v DV celých devět let základní školní docházky a nyní je studentem střední školy.


Asociace pro domácí vzdělávání - www.domaciskola.cz