Přirozený porod

ABY POROD NEBOLEL

- ukázky z připravované knihy
Umění porodit - článek, který vyšel v květnové Regeneraci jako součást tématu porody.
Časopis Regenerace byl mediálním partnerem akce Světový týden respektu k porodu, která proběhla ve dnech 7.-13. května 2007 ve Veletržním paláci.

"Včera se mi kolem půl osmé večer narodilo třetí dětátko.Hodinu a půl před tím v lese ,kde jsme byli s mužem a dvěmi dítky staršími na borůvkách,jsem oznámila muži,že mám kontrakce po pěti minutách a odcházím domů rodit.Dali jsme si pusu,ještě jsem se ho přidržela,když jsem potřebovala prozpívat příchozí kontrakci a vydala jsem se na cestu domů.Tu jsem se přidržela o strom,tu o pařez,když nebylo nic po ruce, zapřela jsem se o kolena svých nohou a zpívala a zpívala.
Domů jsem došla před sedmou a tak jako u porodu předchozího dala vyvařit gumu a nůžky na podvázání a přestřihnutí pupeční šnůry.V koupelně jsem si připravila na zem měkké deky a můj zpěv i kontrakce nabírali na intenzitě. Praskla voda-protlačil se vršek hlavičky-opět se zasunul, tzv."poslední rozlučka"-celá hlavička(chvíli koukala)-poslední zpěv a celé tělíčko mi vyklouzlo do rukou.Držím svoji holčičku,díváme se na sebe a ona po chvilce usíná.Vychází placenta a já sedím s dětátkem v náručí na dekách, je mi krásně a stále slyším kdesi v podvědomí zpěv. Děkuji za ten dar,že jsem žena a děkuji svým dětem, že mne to neustále učí....."
...celý článek


Příběhy aneb porod pokaždé jinak